Matolcsy Ádám baráti körében nem az ő cégei kaszálnak a legtöbbet
Példákat mondunk arra, hogyan dől a pénz a NER aranyifjaihoz.
Példákat mondunk arra, hogyan dől a pénz a NER aranyifjaihoz.
Készpénzre váltják a közpénzt Matolcsyék. Egy New York-i luxuslakásra csaknem 9 milliárd forintnyi jelzálogot jegyeztettek be. Matolcsy György csak márciusig az MNB elnöke, 12 év után nem újrázhat, mert összeveszett Orbán Viktorral. Kérdés, mi lesz a fia üzleti körénél felhalmozódott vagyonnal.
Szétválásról döntöttek az ország második legnagyobb bankjának, az MBH Bank Nyrt.-nek a tulajdonosai, akik közül csak Mészáros Lőrinc nevezte meg magát, de az ő tulajdonrészének aránya sem tudható pontosan a nyilvánossággal is megosztott adatokból.
Megoldották egymás közt.
„Az életemet főként külföldi érdekeltségeimből és megbízásaimból fedezem, aminek nincsen köze se magyar, se külföldi államhoz” – írta az ifjabb Matolcsy az oknyomozóknak.
Somlai Bálint cégcsoportja a NER egyik csodájának számít, amely nagyrészt a Magyar Nemzeti Bank (MNB), illetve a jegybankhoz közeli cégek, alapítványok megbízásainak volt köszönhető. A cégek ezúttal brüsszeli forrásból is gyarapodhatnak.
Az Ukrajnában hazaárulás vádjával bebörtönzött politikus, a Putyin-barát Nesztor Sufrics kinti érdekeltségeiben egy magyar vállalat is felbukkant. Mögötte a Stofa család áll, amelynek ifjú tagja, György aktívan üzletel a magyar jegybankelnök fiának köreivel.
Az MNB alapítványi vagyonát úgy kezelik, mintha valóban elvesztette volna közpénz jellegét. Nem tudni, pontosan mennyit gyarapodott, de a pénzszivattyú-hálózat feltérképezhető.
A Future Holding Limited összesen négy ingatlant vett az Egyesült Arab Emírségek legnépesebb városában, de ezek közül hármat már el is adtak.
Több, a jegybankelnök fiához köthető személy kapott fontos pozíciót a jegybank Pallas Athéné Alapítványának többségi tulajdonában álló, lengyel központú ingatlanvállalatnál. Úgy tűnik, az egyikük ügyvéd felesége – legalábbis papíron – részt vett a hírhedt 15 milliárd forintos New York-i luxuslakás megvásárlásában.
Néha a semmiből jött vállalkozók ígértek óriási magyar nemzeti cégeket, máskor a NER-ből valaki úgy gondolta, megpróbálja, mire képes, ha felvásárlás helyett saját vállalatot próbál összerakni. Megnéztük az elmúlt 14 év legizgalmasabb nagy ígéreteit és csúnya bukásait.